Preskočiť na hlavný obsah
Chcem pomôcť

Vaše 2% pre lepší svet: Podporte OZ Misie

Viete, že aj vy môžete byť súčasťou pozitívnej zmeny v Tanzánii? Stačí, ak nám venujete 2% z vašej zaplatenej dane.

Prečo darovať 2%?

Mnohí z nás si neuvedomujú, že 2% z dane, ktoré môžeme venovať neziskovej organizácii, sú v skutočnosti peniaze, ktoré by inak zostali štátu. Výberom OZ Misie ako príjemcu vašich 2% priamo podporíte naše projekty v Tanzánii a pomôžete nám zlepšiť životy detí a komunít.

Kam poputujú vaše 2%?

Vaše 2% z dane budú použité na financovanie našich projektov v Tanzánii, ako napríklad:

  • Adopcia na diaľku: umožníte deťom v Tanzánii získať vzdelanie a šancu na lepší život.
  • Výstavba kostola v Mbwasa: pomôžete vybudovať centrum komunity a nádeje.
  • Vŕtanie studní: zabezpečíte prístup k čistej vode a zlepšíte zdravie miestnych obyvateľov.
  • Vzdelávacie programy: podporíte rozvoj detí a ich talentu.

Ako darovať 2%?

  1. Stiahnite si tlačivo: Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby.
  2. Vyplňte tlačivo: Uveďte vaše údaje a údaje o OZ Misie (názov, IČO, sídlo).
  3. Pošlite tlačivo: Odovzdajte vyplnené tlačivo na daňový úrad do 30. apríla 2025.

Tlačivá a potrebné informácie

  • Misie O.Z.
  • Laurinská 21, Bratislava 81101
  • IČO: 50 59 07 40
  • IBAN: SK03 8330 0000 0026 0117 2894

Ďakujeme, že nám pomáhate meniť svet k lepšiemu!

Nové inšpiratívne príbehy

Pomôžte s nami

Podporte naše projekty finančne alebo sa pridajte k dobrovoľníkom v Tanzánii.

Podporte nás finančne

Vaše dary pomôžu deťom získať vzdelanie, zabezpečiť pitnú vodu a vybudovať kostol v Mbwasa.

Zažite Tanzániu na vlastnej koži

Pomáhajte priamo na mieste, spoznajte miestnu kultúru a zažite nezabudnuteľné dobrodružstvo.

Príbehy z misií

Misia v Tanzánii je pre mňa obohacujúca a oči otvárajúca skúsenosť, za ktorú budem navždy vďačná. Je to miesto, kde som nechala svoje srdce a kam sa chcem znovu a znovu vracať. Primárne ide o pomoc deťom a miestnym komunitám, no zároveň je to aj nádherný a mimoriadne vzácny čas, počas ktorého môžeme byť skutočne prítomní v každom okamihu. Bez sledovania času či neustáleho kontrolovania seba samých si dokážeme naplno užívať radosť, smiech, spev, tanec aj energiu, ktorú tieto miesta prinášajú. Nie je to len o pomoci, ktorú prinášame my, ale aj o pomoci, ktorú sami dostávame. Je to skúsenosť, ktorá mi otvorila nové pohľady a naučila ma vnímať svet inak. 

Ivana Mokrá

Koordinátorka

Tanzánia je pre mňa miestom nekonečných úsmevov, láskyplných objatí a často aj ťažkých životných príbehov. Hovorí sa, že ľudia tu nemajú hodinky, ale majú čas. Čas pre svojich blízkych, susedov, priateľov aj úplne cudzích ľudí. Všade navôkol je cítiť Božiu lásku. Nie v krásnych a bohatých domoch, ale v životoch plných požehnania, vo vzťahoch, vďačnosti a otvorených náručiach. Z misie som odchádzala s pocitom, že oni pomohli mne oveľa viac, než som ja dokázala pomôcť im.

Natália Pračková

Koordinátorka

Skusenosť s OZ Misie bola pre mňa obohacujúca presne v bode, ktorý je pre nich aj ústrednou myšlienkou. Stretla som sa s desiatkou ľudí, kde každý z nich vníma život a aj misie inými očami, no zároveň majú rovnaký cieľ, kde každý prispieva práve svojou jedinečnosťou, nápadami a skúsenostami k lepšiemu zajtrajšku. Či už je to v Afrike, konkrétne v Tanzánií alebo aj na Slovensku, kde robia osvetu o potrebách a životnej úrovne ľudí v iných častiach sveta, ktorí nemali to šťastie narodiť sa do rozvinutej krajiny, ako my v Európe. Tento fakt unikátneho spájania ľudí z rôznych kútov Slovenska a profesií doprevádzaného duchovnou osobou, robí z OZ Misie naozaj výnimočnú misijnú prácu.

Lenka Medňanská

Misijná pracovníčka

Afrika mi dala druhý dych do života a nový smer a rozhľad. Veľa ma naučila a neskutočne veľa mi dala . Jeden pán v Tanzánii nám povedal , že Afrika vraj kradne srdcia . A mal pravdu. Moje ostalo ukradnuté.

Dominika Kučerová

Záchranárka

Tanzánia je vrúcne miesto, ktoré ma hneď očarilo svojou živou hudbou, pohostinnosťou a krásou. Veľkú radosť som zazrela v očiach detí, ktoré sa tešili z maličkostí, boli talentované a zvedavé. Z Tanzánie si odnášam kus pravdy o chudobe a naozajstnom šťastí, no zároveň som tam nechala kúsok svojho srdca.

Monika Kosnáčová

Študentka VŠ

Misia v Afrike bola pre mňa v každom uhle pohľadu bezprecedentná. Ocitnúť sa v krajinách, kde je a funguje všetko inak a častokrát to bolo nádherné, ale nemálo aj ťažké. Pomoc týmto ľuďom považujem za zodpovednosť každého z nás, lebo kľúč k ich lepšiemu životu, držíme chtiac nechtiac my. Chcem povzbudiť každého kto chce pomôcť, lebo tam je každý malý zazrák veľkým, každá snaha nedoceniteľnou a každý úsmev odmenou, a bude ich veľa.

kralik

Gorazd Králik

Barista